Öğrenci Dostu Bölgesel Otobüs Firmaları

Öğrenci Dostu Bölgesel Otobüs Firmaları

Kara yolu ulaşımı denince ilk akla gelen ulaşım türü otobüsle ulaşımdır. Ülkemizde her dakika binlerce insan şehirler arası otobüsle seyahat etmektedir. Özellikle üniversite öğrencilerinin sıklıkla kullandığı bir ulaşım şekli olan otobüsle ulaşım çeşitli otobüs firmaları tarafından sağlanmaktadır. Ülkemizin bölgelerine göre öğrencilerin tercih edebileceği otobüs firmaları hakkındaki detayları yazının devamında bulabilirsiniz.

Akdeniz Bölgesindeki Öğrencilerin Tercih Ettiği Otobüs Firması

Akdeniz bölgesindeki öğrencilerin tercih ettiği bir otobüs firması olan Has Turizm, 1952 tarihinde kurulmuştur. Kuruluş tarihi itibariyle Türkiye’nin ilk otobüs firmalarındandır. Hatay merkezli kurulan Has Turizm Mehmet Selim Kara ve İsmail Kara tarafından kurulmuştur. Adana, Aksaray, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş ve Kayseri gibi önemli merkezlerde şubesi bulunan Has Turizm, otobüslerinin konforlarıyla da ön plana çıkmaktadır. Travego ve Tourismo otobüsleriyle teknolojiyi de yakalayan has turizm uygun fiyatlarıyla da öğrencilerin tercih sebebi olmaktadır.

Doğu Anadolu Bölgesindeki Öğrencilerin Tercih Ettiği Otobüs Firması

Doğu Anadolu Bölgesi’ndeki otobüs firmalarına bakıldığında dikkat çeken Lider Doğu Anadolu Turizm Doğubayazıt/Ağrı merkezli kurulmuştur. İbrahim İlhan tarafından 2011 yılında kurulan Lider Doğu Anadolu Turizm, sunduğu imkanlarıyla Doğu Anadolu Bölgesin’nde eğitim gören öğrencilerin tercih ettiği otobüs firmalarındandır. Geniş hizmet ağına sahip olan Lider Doğu Anadolu Turizm; Afyon, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Aydın, Bursa, Denizli, Erzincan, Erzurum, Eskişehir ve Isparta gibi Türkiye’nin her tarafından şehirlerde şubesi bulunan bir firmadır. Travego otobüsleriyle konforu, güleryüzlü personeliyle kaliteli hizmeti sağlayan Lider Doğu Anadolu Turizm yasal prosedürlere çok önem vermektedir.

Ege Bölgesindeki Öğrencilerin Tercih Ettiği Otobüs Firması

Ege Bölgesi’nde İzmir merkezli olarak 2018 yılında kurulan Ege Seyahat, sektöre çok yeni girmesine rağmen dikkat çeken bir otobüs firması olmayı başarmıştır. Travego otobüsleriyle konforu garantileyen Ege Seyahat, genç ve dinamik personeliyle de kusursuz hizmet sunmaktadır. Müşteri memnuniyetini oldukça önemseyen Ege Seyahat, otobüslerindeki son teknolojisi ile eğlenceli bir yolculuk imkanı sunduğu için Ege Bölgesi’nde eğitim gören üniversite öğrencileri tarafından tercih edilmektedir.

Güneydoğu Anadolu Bölgesindeki Öğrencilerin Tercih Ettiği Otobüs Firması

Güneydoğu Anadolu Bölgesine bakıldığında en eski ve köklü firmalardan biri olan Öz Diyarbakır Seyahat Otobüs firması, 1981 yılında kurulmuştur. Mehmet SEYHAN, Ahmet ARIKBOĞA, Selahattin DELİDERE, Avni YAŞLI, Kasım CANTÜRK, Fikri CANPOLAT birlikteliğiyle kurulan Öz Diyarbakır Seyahat uzun süredir sektörde olması sebebiyle oldukça tecrübeli firmalardan biridir. Bu özelliği ve Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş gibi önemli merkezlere seferleri olması sebebiyle Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Detaylı bilgiye buraya tıklayarak ulaşılabilir.

İç Anadolu Bölgesindeki Öğrencilerin Tercih Ettiği Otobüs Firması

İç Anadolu Bölgesi’nde yıllardır faaliyet gösteren birçok firma olmasına rağmen sektöre en iyi şekilde giren RH Turizm sektörde dikkat çeken firmalar arasına adını yazdırmayı başarmıştır. Rahmi Hamurcu tarafından 2017 yılında Kayseri merkezli kurulan firma yenilikçi bakış açısı ve dinamik personeli ile özellikle öğrencilerin gözdesi olmuştur. Uygun fiyatları ve geniş hizmet ağı da göz önünde bulundurulursa İç Anadolu Bölgesi’nde eğitim gören öğrenciler tarafından güvenle tercih edilebilir.

Marmara Bölgesindeki Öğrencilerin Tercih Ettiği Otobüs Firması

Marmara Bölgesi’nde eğitim gören öğrencilerin tercih ettiği otobüs firmalarına bakıldığında eski ve köklü bir firma olarak Lüks İstanbul Turizm dikkat çekmektedir. 1980 yılında Bedri Can tarafından İstanbul merkezli olarak kurulan Lüks İstanbul Turizm sektördeki uzun yıllar boyu edindiği deneyimler sayesinde kendini günden güne geliştirmiştir. Gelişen teknolojiye de ayak uydurarak son teknoloji Travego ve Neoplan Tourliner otobüsleriyle hizmet veren firma Ukrayna, Azerbaycan ve Gürcistan’a otobüs ile ulaşım imkanı sunmaktadır.

Karadeniz Bölgesindeki Öğrencilerin Tercih Ettiği Otobüs Firması

Karadeniz Bölgesi’nin uzun geçmişiyle göze çarpan Doğu Karadeniz Otobüs Firması 1968 yılında kurulmuştur. Seçkin Pirimoğlu tarafından kurulan Doğu Karadeniz Otobüs Firması değerli birikimleri ve dürüst çalışanları ile Karadeniz Bölgesi’ndeki öğrenciler için tercih sebebi olmaktadır. Afyon, Aksaray, Amasya, Bursa, Çorum, Erzurum, Eskişehir, Gebze, Harem, Isparta, İstanbul ve İzmir gibi önemli merkezlerde şubeleri bulunan Doğu Karadeniz Otobüs Firması Travego ve Tourismo otobüsleriyle konforlu ve eğlenceli seyahat imkanı sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir