Konya Merkezli Otobüs Firmaları

Konya Merkezli Otobüs Firmaları

Taşımacılık sektörünün gelişmesi ile farklı şehirlerimizde yer alan otobüs firmaları da artış göstermektedir. Bu artış ile özellikle İstanbul ve Ankara şehirlerimizde kurulan ya da merkezini bu şehirlere taşıma kararı alan otobüs firmalarının sayısı oldukça fazladır. Yine bu doğrultuda Türkiye’nin yüz ölçümü olarak en büyük şehri olan Konya’da da kurulan bazı otobüs firmaları bulunmaktadır. Sizin için bu otobüs firmalarını topladık.

Atasoy Turizm

1998 yılında kurulmuş olan Atasoy Turizm köklü sayılabilecek Konya otobüs firmalarından birisidir. Özellikle geniş perspektiften değerlendirildiğinde uzun yılların vermiş olduğu sektör tecrübesinin etkilerini Atasoy Turizm üzerinde gözlemlemek mümkündür. Nitekim, Atasoy Turizm’in kurucusu olan Kamil Atasoy, şirketin kurulması öncesinde detaylı araştırmalar yürütmüş ve kurulduğu günden bu güne uzanan bir başarı haritası da çıkarmıştır. Bu doğrultuda bakıldığında Atasoy Turizm’in yakalamış olduğu başarının arkasındaki en önemli etkenlerden birisi adımların temelde sağlam atılmış olmasıdır. Atasoy Turizm’in Karaman, Ermenek ve Mut noktalarında şubeleri bulunmaktadır.

Kontur Turizm

Konya’nın bir diğer otobüs firması olan Kontur Turizm, 1986 yılında kurulmuş olan köklü bir yolcu taşımacılığı şirketidir. Faysal Karakuş tarafından kurulmuş olup, kurulduğu günden itibaren oldukça vizyonu geniş ve yeniliklere açık bir politika izlemiştir. Bu vizyonun bir getirisi olarak müşterileri tarafından daima olumlu eleştiriler toplamayı da başarmıştır. Filosunu güncel tutmak için özel bir gayret içerisinde olan Kontur Turizm, araçlarının bakımlarını asla aksatmamakta ve belli bir yaşa ulaşan araçları emekliye ayırmaktadır. Otobüslerinde yolcuların keyifli zaman geçirmesine de son derece önem veren Kontur Turizm, koltukların arkasında yer alan multimedya ekranları ile bu açığı kapatmakta ve yolcularına kablosuz internet erişimi de sağlamaktadır. Konya merkezli olarak faaliyetlerine devam etmekte olan Kontur Turizm; İstanbul, İzmir, Adana, Ankara, Afyon, Antalya, Balıkesir, Bursa, Denizli, Esenler, Eskişehir ve Isparta noktalarında da şubeler açmıştır. Filosunun genelinde Travego ve Turismo marka araçlar bulunmaktadır.

Lüks Aksel Seyahat

Bir diğer Konya merkezli otobüs firması olan Lüks Aksel Seyahat, 1997 yılında faaliyet vermeye başlamıştır. Çiçek Bakırcı ve Rasim Bakırcı tarafından birlikte kurulmuş olan Lüks Aksel Seyahat, köklü sayılabilecek bir yolcu taşımacılığı geçmişine sahiptir. Lüks Aksel Seyahat şubeleri şunlardır: İstanbul, Ankara, Antalya, Aydın, Bodrum, Bursa, Denizli, Eskişehir, Gebze, Harem, Isparta ve Afyon.

Özkaymak Turizm

Konya otobüs firmaları denilince akla gelecek bir diğer otobüs firması ise Özkaymak Turizm’dir. 1960 yılında kurulmuş olan Özkaymak, Konya’nın en köklü firmalarından birisidir. Oldukça köklü bir firma olan Özkaymak, Rahim Özkaymak tarafından kurulmuş olup, kurulduğu tarihten bugüne müşteri eksenli bir hizmet sağlamıştır. Çalıştırdığı personellerinden araçlarının iç tasarımlarına kadar müşteri geri dönüşlerini, eleştirilerini dinlemiş ve bu doğrultuda geliştirmeler yapmıştır. Özkaymak Turizm bazı popüler şubeleri şunlardır: İstanbul, İzmir, Adana, Afyon, Alanya, Ankara, Antalya, Balıkesir, Bursa, Denizli, Gaziantep ve Hatay.

Lüks Ereğli Turizm

1993 yılında birden fazla kişinin dahil olduğu bir ortaklık ile kurulmuş olan Lüks Ereğli Turizm, Konya’nın bir diğer sevilen otobüs firmasıdır. İsminden de anlaşılabileceği üzere Ereğli ilçesinde kurulmuştur. Otobüslerinde kablosuz internet, multimedya sistemleri vs gibi destekler bulundurmakta olan Ereğli Turizm, ikramları konusunda da oldukça cömerttir. Lüks Ereğli Turizm şubelerinden bazıları şunlardır: İstanbul, Ankara, Adana, Aksaray, Antalya, Bursa, Denizli, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir ve Isparta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir