En Sevilen Otobüs Firmaları

En Sevilen Otobüs Firmaları

Özellikle yolcu taşımacılığı sektörü dediğiniz zaman Türkiye sektör olarak çok çok gelişmiş bir durumdadır. Cumhuriyetin ilk yıllarından itibaren sürekli gelişmekte olan yolcu taşımacılığı sektöründe 300’ü aşkın firma öz veri ile yolcularına hizmet vermektedir. Siz de özellikle sıklıkla seyahat eden birisi iseniz, en sevilen firmaların hangisi olduğunu bilmeyi isteyebilirsiniz.

Anadolu Ulaşım

2009 yılında kurulmuş olan Anadolu Ulaşım için adeta sektöre yeni bir soluk getirdi desek oldukça doğru bir eleştiride bulunmuş oluruz. Orhan Erdoğmuş tarafından kurulmuş olan Anadolu Ulaşım otobüs firmasının merkez şehri Uşak’tır. Yolcu memnuniyeti konusunda birçok firmadan bir gömlek yukarıda olan Anadolu Ulaşım, kurulduğu tarihten itibaren her geçen gün kendine taraftar toplamış, adete bir hayran kitlesi oluşturmuştur. Göstermiş olduğu gelişimin ise temelinde müşterilerine karşı olan titiz yaklaşımı ve araçlarının son derece konforlu olması yatmaktadır. Hatta öyle ki dinlenme tesisi işini bile şansa bırakmayarak kendine dinlenme tesisi kurmuştur. Anadolu Ulaşım firma karakteri olarak araçları konusunda oldukça hassas davranmakta, araçlarının bakım ve teknik ihtiyaçlarını asla aksatmamaktadır. Filosunda en çok Travego, Neoplan Tourliner, Neoplan Starliner ve Temsa Safir gibi konfor ve memnuniyet seviyesi yüksek araçları barındırmaktadır.

Ulusoy Turizm

1937 yılında kurulmuş olan Ulusoy Turizm, Türkiye’nin en köklü otobüs firmalarından birisidir. Hacı Mehmet Bahattin Ulusoy tarafından kurulmuş ve kurucusunun soy ismi ile hizmet göstermeye devam etmiştir. 1937 yılından bugüne, kendini geliştirmeye devam etmiş ve çağın gerekliliklerini sık analiz etmiştir. Nitekim, bu sebepler doğrultusunda pek çok insan tarafından son derece sevilen bir yolcu taşımacılığı firması olmuştur. Ulusoy Turizm, özellikle de yolcularının seyahat esnasında oluşabilecek ihtiyaçları konusunda son derece hassas davranmaktadır. Bu sebeple araç içi ikramlarda bulunmakta, mola sürelerini bu doğrultuda planlamaktadır. Merkez şubesi İstanbul olan Ulusoy Turizm’in; Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Hatay, İzmir, Kahramanmaraş ve Kayseri illerinde de şubeleri bulunmaktadır. Her geçen gün filosunu büyütmekte olan Ulusoy Turizm’in en çok kullandığı araçlar ise; Travego, Irızar, Setra, Neoplan Tourliner ve Neoplan Starliner araçlarıdır.

Esadaş Turizm

Yolcu taşımacılığı sektörüne 1983 yılında adım atan Esadaş Turizm bir diğer sevilen otobüs firmasıdır. Esadaş Turizm için de kendi sabit yolcu kitlesini oluşturmayı başarmıştır desek son derece doğru bir yaklaşım olacaktır. Ata Şenpolat tarafından Erzurum merkezli kurulan Esadaş Turizm, her geçen gün kendini daha ilerilere taşımaya yönelik bir vizyona sahiptir. Bilhassa müşteri memnuniyeti konusunda oldukça hassas davranan Esadaş Turizm, iş mülakatlarında (özellikle şoför alımlarında) çok üst seviye bir titizlik sergilemektedir. Edinmiş olduğu bu politikalar ile otobüs bileti satışlarında da diğer firmalara göre daha iyi konumlara gelmektedir. Merkez şubesi Erzurum olan Esadaş Turizm’in; Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir ve Kahramanmaraş illerinde de şubeleri bulunmaktadır. Filosunun bakımına da özen gösteren Esadaş Turizm; Travego ve Setra araçları ile taşımacılık yapmaktadır.

Seç Turizm

Hacı Mehmet Saip Konukoğlu tarafından 1972 yılında kurulan Seç Turizm, bir diğer sevilen otobüs firmasıdır. Öyle ki 1972 yılından bugüne faaliyet göstermeye devam etmekte ve her geçen gün halen gelişmektedir. Gaziantep merkezli olarak kurulmuş olup, başta Gaziantep olmak üzere ülkenin pek çok rotasında yollarda Seç Turizm logosu görmeniz mümkündür. Personellerinin müşterilere gösterdiği saygı ile Seç Turizm, diğer firmaların bir çoğunda göre bir gömlek yukarıda görünmektedir. Merkez şubesi Antep olan Seç Turizm’in; Adana, Afyon, Aksaray, Alanya, Ankara, Antalya, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Denizli ve Eskişehir’de de şubeleri bulunmaktadır. En çok tercih ettiği otobüs markaları ise Travego, Tourismo, Neoplan Starliner ve Neoplan Tourliner şeklindedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir