En Popüler Otobüs Firmaları

En Popüler Otobüs Firmaları

Türkiye’nin en popüler otobüs firmaları hangileridir? Hiç düşündünüz mü? Her ne kadar birçok kişiye göre değişiklik gösterebilecek bir durum olsa da genel algıya göre bazı firmalar diğerlerinden daha popüler olabilmektedir. Ülkemiz genelinde 300 den fazla otobüs firması bulunmakta olup, yolcu taşımacılığı sektör olarak rekabetin yüksek olduğu bir sektördür. Bu rekabet doğrultusunda firmalar sürekli olarak müşteri memnuniyeti odaklı hizmet vermekte ve kendilerini güncel tutmak için büyük gayret sarf etmektedir. Gelin şimdi sizinle birlikte Türkiye’nin en popüler otobüs firmalarına bir göz atalım.

Kamil Koç

Türkiye’nin en eski otobüs firmalarından birisi olan Kamil Koç, Cumhuriyet’in ilk yıllarında, 1926 yılında kurulmuştur. Firma isminden de anlayacağınız üzere kurucusu Kamil Koç’tur. Dönem şartlarına göre oldukça önemli ihtiyaçlardan birisini tespit eden Kamil Koç, büyük bir girişimde bulunmuş, ve yolcu taşımacılığı sektöründeki büyük açığı kapatmıştır. Bursa merkezli olarak kurulmuş olan Kamil Koç, yıllar içerisinde birçok farklı firmaya da örnek teşkil etmiştir. 444 0 562 çağrı merkezi üzerinden Kamil Koç turizm bileti satın almanız mümkündür.

Metro Turizm

Türkiye’nin en popüler firmalarından birisi olan Metro Turizm, 1992 yılında kurulmuştur. Kurulduğu tarihten itibaren popülaritesini gittikçe arttırmaktadır. Galip Öztürk tarafından kurulmuş olan Metro Turizm, her bütçeye hitap eden fiyatları ile son derece popüler firmalardan biridir. Türkiye’nin en büyük firmalarından birisi olan Metro Turizm’in pek çok noktaya seferi bulunmaktadır. Hatta öyle ki diğer birçok firmanın gitmediği rotaya Metro Turizm sefer düzenlemektedir. İstanbul merkezli olarak kurulmuş olan Metro Turizm, özellikle öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. 0 850 222 34 55 çağrı merkezi üzerinden bilet satın alabilirsiniz. Merkez şubesi İstanbul’da bulunan Metro Turizm’in Adana, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Esenler, Gaziantep, Hatay, İzmir ve Kahramanmaraş şehirlerinde şubeleri bulunmaktadır.

Süha Turizm

2007 yılında Kayseri merkezli olarak kurulan Süha Turizm, sektöre oldukça sağlam giriş yapmış otobüs firmalarından birisidir. Kurucusu Süleyman Hamurcu, firmayı kurma kararını almadan önce köklü otobüs firmaları hakkında detaylı araştırmalar yapmış, bu araştırmalar ile büyük firmaların yapmış olduğu hataları analiz ederek aynı yanlışlara düşmemeye gayret göstermiştir. 2007 yılından beri Kayseri merkezli olmak üzere pek çok popüler rotada sefer düzenleyen Süha Turizm, öğrenci dostu fiyatları ile de rağbet görmektedir. Süha Turizm merkezi Kayseri olmak üzere; Adana, Aksaray, Ankara, Antalya, Bursa, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir ve Kahramanmaraş şehirlerinde de şubelere sahiptir. Filosunu her daim güncel tutma gayretinde olan Süha Turizm, Travego, Neoplan Tourliner, Neoplan Starliner ve Man Fortuna gibi konfor seviyesi yüksek araçları tercih etmektedir.

Pamukkale Turizm

1962 yılında kurulmuş olan Pamukkale Turizm, oldukça popüler olan bir diğer otobüs firmasıdır. Hüseyin Mazlum Bababalım tarafından kurulmuş olan Pamukkale Turizm, uzun yıllardır sektörde hizmet vermekte olup hemen hemen sabit bir müşteri kitlesine sahiptir diyebiliriz. Öyle ki verdiği hizmetin kalitesini de her geçen gün arttırmaktadır. Özellikle araç içi ikramları ile de gönüllerde taht kurmayı başaran Pamukkale Turizm tahmin edebileceğiniz üzere Denizli merkezli bir otobüs firmasıdır. Denizli merkezli hizmetlerine devam etmekte olan Pamukkale Turizm’in; Afyon, Alanya, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Burdur, Bursa, Çanakkale, Esenler ve Eskişehir’de de şubeleri bulunmaktadır. Araç bakımları konusunda son derece hassas davranmakta olan Pamukkale Turizm müşteri memnuniyeti bakımından en çok Travego, Tourismo, Neoplan Tourliner, Neoplan Starliner ve Temsa Safir marka otobüsleri tercih etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir